Choď na obsah Choď na menu
 

2 % z dane

Darujte 2 % z dane z príjmu.

 

Milí priatelia, v prvom rade by sme chceli poďakovať všetkým vám, ktorí ste v minulom roku prispeli 2 % z dane nášmu klubu a tým podporili rozvoj turistiky v Hornej Porube.
Zároveň sa obraciame na všetkých členov, ale aj nečlenov, priaznivcov a sympatizantov turistiky s prosbou, aby podporili našu činnosť aj v tomto roku. Rozhodnite, že 2 % z vašich daní, ktoré by inak išli štátu, ostanú vo vašej obci a budú venované rozvíjaniu turistiky v Hornej Porube. Nič vás to nebude stáť, stačí sa len rozhodnúť. Pre nás to bude veľká pomoc.

Ďakujeme vám.

 

 

Postup krokov na poukázanie 2% pre zamestnancov :

  1. Do 15.02.2015 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a zároveň požiadajte zamestnávateľa, aby vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať.  Táto suma však musí byť minimálne 3,32 €.
  2. Vyberte si jedného prijímateľa zo Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2015.
  3. Údaje o vami vybratom prijímateľovi napíšte do Vyhlásenia spolu so sumou, ktorú mu chcete poukázať. Naše údaje sú : názov Klub slovenských turistov Vápeč Horná Poruba, sídlo Horná Poruba č. d. 245, 018 35 Horná Poruba, právna forma Občianske združenie, IČO 42373697 (IČO prijímateľa sa do kolóniek vypisuje zľava)
  4. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2015 na daňový úrad podľa vášho bydliska.

Poznámky:

Do kolónky ROK sa píše 2015
Obidve tlačivá sa podávajú výlučne na daňovom úrade podľa vášho bydliska
Čísla účtov prijímateľov nepotrebujete, ani ich nikde neuvádzate, nakoľko peniaze na účty prijímateľov prevádzajú daňové úrady, nie vy. Vy platíte celú daň daňovému úradu.