Choď na obsah Choď na menu
 

Výstup na Vápeč 26.12 2014 STEFANA

22. 12. 2014

Vápencovo-dolomitová bralnatá dominanta Strážovských vrchov s druhovo pestrou flórou a faunou teplomilného až horského charakteru. Tak takýto popis si môžete prečítať na tabuli tesne pred strmým stúpaním na vrchol.

Vrchol, ktorý sa týči do výšky 956,6 m n. m., sa nachádza v severozápadnej časti Strážovských vrchov. Je jedným z najkrajších a najnavštevova­nejších miest tejto oblasti. Vrch a jeho okolie vytvára Národnú prírodnú rezerváciu vyhlásenú v roku 1993 a rozkladá sa o výmere 75,38 ha. Jeho krása a majestátnosť najlepšie vynikne pohľadom z cesty Ilava – Valaská Belá.

Pri výstupe na vrchol stretnete mnoho turistov z rôznych strán. Každoročne 26. decembra sa organizuje výstup na Vápeč.  Na počasí nezáleží, nálada, dobrý kolektív, láska k prírode sa o zážitok z turistiky postará.

Na vrchol sa dá dostať z viacerých bodov:

  • – z Ilavy
  • – z osady Háj
  • – z obce Kopec
  • – zo sedla Homôlka
  • – z Hornej Poruby
  • – od chatiek nad Dolnou Porubou.

O občerstvenie sa postará v salone na Jame KST Vápeč Horná Poruba. Podávať sa bude kapustnica,klobása,čaj a domáca slivovica Samozrejme všetko za rozumnú cenu..

 

 

 

 

 

 

Vianočný výstup na Vápeč 2014
KST Vapec Horna Poruba by chcel všetkým zúčastneným poďakovať za Vašu účasť. Počasie z rána nevyzeralo najlepšie, no zvedavé slnko a sneh si nenechalo ujsť príležitosť pozrieť sa na všetkých nezdolných turistov a spríjemnilo nám tak tento krásny deň. Ešte raz ďakujeme a tešíme sa znova o rok. A jedno velke DAKUJEM patri ,clenom KST Vapec Horna Poruba a vsetkym ktori pomahali...................................