Choď na obsah Choď na menu
 

Turistický pochod okolo Hornej Poruby 2016

7. 9. 2016

Turistický pochod okolo HORNEJ PORUBY sa bude konať dňa 24.09.2016, t. j. v sobotu.

Štart a taktiež cieľ plánovanej akcie bude na amfiteátri             pri "otoči" (autobusová zastávka nocovňa SAD).

Registrácia účastníkov začína o 7:00 hod a bude trvať      do 11:00 hod.

Ukončenie pochodu bude o 16:00 hod.

Štartovné 2 eurá, zahŕňa občerstvenie v podobe jednej porcie gulášu a čaju.

Pochod ponúka výber z troch náročne rozdielnych trás.

Trasa A: dĺžka 4 km.

Vedie zo štartu do Komoríc, následne odtiaľ popod vrchol Vápča smerom na jazero Jama. Z jazera miernym stúpaním   do cieľa.

Trasa B: dĺžka 10 km.

trasa-b-modra.pngVedie zo štartu cez Komorice na vrchol Vápča, kde sa nachádza prvá kontrolná stanica. Z Vápča vedie smerom na Homôlku, cez Srvátkovú lúku. Za Srvátkovou lúkou sa stáča doprava na Kamenec a Vrchy, kde sa nachádza druhá kontrolná stanica. Z Vrchov pozvoľným klesaním smeruje       do cieľa.

Trasa C: dĺžka 20 km.

trasa-c-cervena.pngVedie zo štartu cez Komorice na vrchol Vápča, kde sa nachádza prvá kontrolná stanica. Z Vápča vedie smerom na Homôlku, cez Srvátkovú lúku. Za Srvátkovou lúkou sa stáča doprava na Kamenec a Vrchy, kde sa nachádza druhá kontrolná stanica. Z vrchov trasa križuje hlavnú cestu na Homôlku. Po prechode cesty vystúpia turisti na tretiu kontrolnú stanicu Ničová skala. Z Ničovej skaly vedie trasa po hrebeni Hoľazní miernym zostupom a následným finálnym výstupom na vrch Vlčinec, na ktorom sa nachádza štvrtá kontrolná stanica.   A z Vlčinca už len krížom cez lúky do cieľa.

Po skončení pochodu sa na vás teší náš DJ , ktorý roztočí poriadnu disco show, taktiež ste všetci srdečne vítaní         v bare u mokrého lakťa.

one-3jpg.jpg